Dökme Kauçuk Zemin Kaplama

Dökme Kauçuk Zemin Kaplama

Tartan Kaplama olarak da bilinen esnek, mukavemetli yerinde döküm yapılarak uygulanan zemin kaplama sistemidir.

DÖKME KAUÇUK ZEMİN KAPLAMA SİSTEMİ ÇEŞİTLERİ

 

BOYALI SBR DÖKME KAUÇUK UYGULAMASI

Genellikle yürüme yolları ve çocuk parklarında kullanılır. Epdm katmanlı sisteme göre daha uygun maliyetli dökme kauçuk zemin kaplama sistemidir. SBR kauçuk granül, PU bağlayıcı ve özel bir toz boya bir mikser aracılığıyla karıştırılır. Daha sonra istenilen kalınlıkta tek katman olarak zemine uygulanmasıyla elde edilir. Boyalı sbr darbe emici esnek yapısıyla yürüyüş konforu sağlar. Düşme gibi durumlarda yaralanma riskini minimize eder. Su geçirgen özelliktedir. 

Boyalı sbr uygulaması Minimum 10 mm kalınlıkta uygulanabilir. Temizliği pratik, kayma yapmayan, aşınmaya dirençli, kauçuk zemin kaplama sistemidir. Tavsiye edilen uygulama kalınlığı 15 mm’dir.

SBR + EPDM KAUÇUK DÖKME

Çocuk parklarında, yürüyüş yollarında ve spor alanlarında kullanılan bir kauçuk zemin kaplama sistemidir. Renk ve desen çeşitliliği ile en yaygın kullanılan dökme kauçuk sistemidir. 2 katmandan oluşur Sistemin ilk katmanı SBR granül ve poliüretan bağlayıcı karışımından oluşur. İkinci katmanı ise EPDM ve poliüretan bağlayıcı ile karışım yapılarak çeşitli renk ve desenler verilerek uygulanır. 

Epdm dökme zemin uygulaması güneş ışınlarına ve aşınmaya dayanıklı, esnek ve darbe emici bir yapıya sahiptir. Hijyeniktir ve temizliği pratiktir. Epdm granüller kaymayan, antibakteriyel ve su geçirgen yapıdadır. Yürüme yollarında, kapalı ve açık spor sahalarında ( tenis, basketbol, voleybol ), çocuk oyun alanları, peyzaj alanları gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

SPRAY SİSTEMİ

Yine amatör spor müsabakalarda, antrenman alanlarında, yürüme yolları gibi alanlarda uygulanmaktadır. EPDM kauçuk bir zemin kaplama sistemidir. Sistemin ilk katmanı SBR + PU bağlayıcı karışımından oluşur. İkinci katmanı ise 0,5-1,5 mm çapta EPDM granül ve renkli poliüretan bağlayıcı karışım ihtiva eder. Karışım özel bir makine vasıtasıyla püskürtülmek suretiyle uygulanır. Kaplama yüzeyi pütürlü ve su geçirmeyen bir yapıdadır.

SANDWICH SİSTEM

Uluslararası spor müsabakalarında kullanılan ideal atletizm pisti kaplamalarındandır. Sistemin ilk katmanı SBR + PU bağlayıcı karışımından meydana gelmektedir. Bu katman üzerine elastik PU dolgu macunu getirilir. Macun uygulamasından sonra zemine renkli poliüretan uygulaması yapıldığı sırada EPDM granüller girerek sistem tamamlanır. Sistemin son katmanı ise kullanılacak olan EPDM granül ile aynı renk olmalıdır. Güneş ışınlarına karşı dayanıklı, elastik, kendinden yayılan poliüretan malzemenin üzerine serpme EPDM uygulaması yapılır. Öteki EPDM zemin kaplama sistemlerinden daha dayanıklı ve esnektir. IAAF onayı alabilen sistemlerdendir.

 

FULL POLİÜRETAN KAPLAMA

Uluslararası spor müsabakalarda kullanılan ideal bir atletizm pisti kaplamasıdır. Bu sistem EPDM zemin kaplaması sisteminin tüm katmanlarında işlem serpme metoduyla yapılır. Uygulama sistemin ilk 2 katmanında olacak şekilde elastik kendinden yayılan PU malzeme üzerine SBR granül uygulamasıyla başlar. Son katmanında ise sandwich sistemdeki gibi elastik kendinden yayılan PU malzemenin üzerine EPDM granül serpme metodu tercih edilir. Tüm EPDM zemin kaplama sistemleri içinde en dayanıklı ve elastik yapıda olanıdır. Güncel olarak, IAAF onayı almayı başaran en kaliteli zemin kaplama sistemi durumundadır.

EPDM ZEMİN KAPLAMA

Esnek ve çok amaçlı zemin uygulamasıdır. Orijinal renkli epdm kauçuk ile uzun yıllar dayanıklı ve çok amaçlı kullanıma uygun zemin kaplamasıdır. Çeşitli renklerde çocuk parkları ve spor zeminleri için kullanılmaktadır.

Whatsapp